Pozicionet E Seksit Qe Duan Meshkujt Nga Femrat


Por se sa e duanfemrat, ne mund ta kuptojmë nga rezultati përfundimtar i seksit: fundi i seksit është kënaqësia. Ja çfarë duan meshkujt nga femrat në shtrat. E di qe mbase disa nga ju mund te reagoni, nderkohe qe e lexoni kete gje. Shumica e gjinisë femërore mundohet të kuptojnë gjithmonë se çfarë pëlqejnë meshkujt gjatë marrëdhënieve seksuale, në mënyrë që t'iu plotësojnë atyre çdo dëshirë. Disa gabime gjatë seksit tolerohen. SEXPERTS Ju jeni gjithmonë përdorues i lodrave të seksit dhe ato nuk mungojnë në lojën me partneren ose partnerin tuaj. Marrëdhëniet seksuale edhe pse të japin kënaqësi mund të jenë të lodhshme. Të shikuarit e dy femrave të cilat bëjnë seks mes tyre është nga fantazitë më të pëlqyeshme të meshkujve. Meshkujt që bezdisen nga një gjë e tillë, zakonisht nuk ja vlejnë për t’i patur partnerë dhe për vete, fshehin pyllin e Amazonës aty poshtë. -S'ka njeri që gruas së vet i duket i mençur. Nuk shohin gjë tjetër veç […]. Sipas studimit femrat që duan seksin e ëndrrave duhet patjetër të shkojnë në Spanjë, pasi meshkujt e këtij shteti janë vlerësuar si më të mirët në shtrat. Kur unë shkoj lakuriq në dhomë, burri im menjëherë më thotë: Oh, Zot, je e pabesueshme - dhe kjo më bën shumë më të sigurt gjatë seksit, sepse unë ndjehem më e lirë. Mund të jenë të stresuar, të palumtur, të lodhur apo nën presion në punë”, – ka thënë psikologia e lidhjeve dhe seksit Petra Boynton. Por, fakti është se ata duan të jen në lidhje, pa marrë parasysh se çfarë mendoni ju. Partneri ideal;Peshqit(me lot kom qesh). Ndër lojërat e seksit shumica preferon prangat duke qenë që i bëjnë të mendojnë për zotërimin. Të gjithë ne i pëlqejmë, për të mos thenë se i kemi të domosdoshme herë pas here ato mbledhjet "veç me çunat". Të shikuarit e dy femrave të cilat bëjnë seks mes tyre është nga fantazitë më të pëlqyeshme të meshkujve. Stili misionar Pse është kaq popullor një pozicion i tillë seksual? Sepse burrat dhe gratë e duan. Nuk ka rëndësi nëse kanë proporcionet e përsosura, është e rëndësishme që të ketë përkuar energjinë tuaj, të dinë se si t’iu përgjigjen çdo puthje dhe prekje. Sipas nje thashethemi kur nje cift ben marredhenje dhe femra arrin ne orgazem atehere kenaqesia e saj eshte pothuajse 10-fish me e forte se ajo e mashkullit. “Ju mund ta ndihmoni duke lëvizur belin e saj lart e poshtë”, – shprehet Somoza, eksperte e seksologjisë. Per kete gje, meshkujt mudohen ti mbajne sekret. Ty të ngelet vetëm të mbash shënime për të pasur më pak mistere dhe shumë më tepër sukses. Nuk ka asnjë sekret, që pothuajse të gjitha femrat duan të përqafohen mbas seksit. Femrat njihen për nga ajo se duan të flasin hapur rreth emocioneve të tyre, që për disa meshkuj paraqet problem. 2016 - Gazeta Express. Në këtë artikull po ju sjellim mendimet e tyre për disa nga pozat më të njohura të marrëdhënieve seksuale. Shpjegimi logjik i kësaj, sipas Dr. Një studim i kohëve të fundit tregon se në cilat ëndrra femrat dhe meshkujt ndryshojnë. Ja çfarë duan meshkujt nga femrat në shtrat. Femrat nuk i duan meshkujt kur bëjnë seks të cilët përsërisin të njëjtat fjalë. Emocion, hera e parë, vend i pa përshtatshëm, ditë e keqe, gjithë kjo mund të jetë lehtësues i rrethanave. Vajza në krye Ju mund të shikoni sytë e tij nga ky pozicion. Britmat- Britmat dhe klithmat gjatë seksit janë ëndrra e ndaluar e shumë meshkujve. Vithet e femrës për meshkujt janë tërheqëse mu sikur edhe gjoksi dhe kërdhokullat. Ndoshta kjo lind nga nevoja për t'u vlerësuar më shumë. Të qenit ‘’e pafytyrë’’- Meshkujt i pëlqejnë femrat e guximshme dhe në të njëjtën kohë duan që në shtrat të transformohen në të pafytyra dhe provokuese. Ato e përjetojnë më mirë seksin kur vjen si "paketë" me dashurinë. Gjatë seksit meshkujt dhe femrat ndonjëherë mendojnë ndryshe. Ndër lojërat e seksit shumica preferon prangat duke qenë që i bëjnë të mendojnë për zotërimin. Femrat nuk duhet të dyshojnë se partnerit të tyre nuk do ti pëlqejë. Ai gjithashtu mund të shohë reagimet në fytyrën tuaj dhe kjo do ta bëjë të eksitohet më shumë. Shumë pak prej tyre e kuptojnë se një lëvizje e tillë me pak demonstrim teatral i eksiton edhe. Meshkujt pëlqejnë vajzat e vendosura. Nëse jeni i pavendosur dhe ju pëlqen t'i doni të gjitha nga pak, kjo nuk është ajo që femrat duan. Menstruacionet janë të shpifura. Femrat nga ana tjetër, si më spontane, preferojnë vende nga më të çuditshmet. Nga ana tjetër, femrat janë më delikate, merren më tepër me fjalë dhe pëlqejnë shumë të bëjnë blerje. Femrat nuk e kanë aspak problem tju tregojnë meshkujve se si ndihen. Ndër lojërat e seksit shumica preferon prangat duke qenë që i bëjnë të mendojnë për zotërimin. Ata gjithashtu pëlqejnë një treshe “të fortë” por në këtë rast nuk duan femrat. Nuk ka asgjë të keqe nëse nuk e bëni këtë sepse ju nuk jeni robotë dhe ndonjëherë një pushim i mirë, mund të sjellë seks edhe më të zjarrtë më pas. Ndërkaq, sa i përket zbulimit të gjërave për të cilat fshehtas lakmojnë femrat në jetën e tyre seksuale… dhe, ato janë edhe më të heshtura. Meshkujt duhet të kenë durim dhe ta eksitojnë femrën sa më shumë që është e mundur para se të fillojë seksi me penetrim. Nga stili misionar, përmes 69, stili qenit, etj, këtu është 10 pozicionet e Kamasutrës që adhurojnë meshkujt në shtrat. facebook Sipas një studimi të kryer së fundmi nga Universiteti i Londrës rezulton se femrat janë më të afta të mbajnë mend termat krahasuar me bashkëmoshatarët e seksit tjetër. Nga tipi i masazhit te lloji i të brendshmeve të tua. Meshkujt që mendojnë këtë janë 14-vjeçarë me një poster të Justin Bieber të varur në kokën e krevatit. Kur është fjala për marrëdhënie seksuale, meshkujt dhe femrat duan ta arrijnë të njëjtën gjë në fund – orgazmën. Femrat duan të flasin për ndjenjat dhe dashurinë, ndërsa meshkujt nuk dëshirojnë të flasin për dashurinë, por të bëjnë dashuri. Kur femra lëshon tinguj të tillë, eksitimi është i garantuar. Sipas një studimi, lesbiket përjetojnë më shumë orgazma se femrat heteroseksuale. Sipas nje thashethemi kur nje cift ben marredhenje dhe femra arrin ne orgazem atehere kenaqesia e saj eshte pothuajse 10-fish me e forte se ajo e mashkullit. Ju do të jeni të nënshtruar dhe ai do të ketë rolin mbizotërues. Ndryshe nga femrat, meshkujt nuk janë dhe aq të vështirë për t'u kuptuar. E kundërta ka ndodhur me gjermanët, të cilët kanë ngelur në klasë për sa i përket seksit. Madje më të shumtën e herëve, pas çdo nisme të guximshme fshihen vetë femrat… Nisma të cilat jo rrallëherë kanë fund të dhimbshëm. Por kënaqësia varet nga ndjeshmëria e organit femëror. Por, fakti është se ata duan të jen në lidhje, pa marrë parasysh se çfarë mendoni ju. Britmat- Britmat dhe klithmat gjatë seksit janë ëndrra e ndaluar e shumë meshkujve. Se femrat dhe meshkujt mund të ëndërrojnë gjëra të ndryshme ishte e lehtë për t'u kuptuar. Femrat nuk e kanë aspak problem tju tregojnë meshkujve se si ndihen. Pesë pozicionet e seksit që femrat i urrejnë, por nuk e thonë. Ndoshta sepse femrat jane ende te frenuara nga thenie te vjetra te tipit "vajzat e mira nuk e bejne", gje qe i ndalon te shprehin perpara partnerit ato qe deshirojne. Ndër lojërat e seksit shumica preferon prangat duke qenë që i bëjnë të mendojnë për zotërimin. Gjatë një sondazhi nga Women's Health ku janë pyetur 1200 femra këto janë 5 pozicionet që femrat urrejnë gjatë seksit dhe do ndiheni të habitur pasi të […]. Vajza, nuk mbyllet çdo gjë me seksin. Një studim tek 1200 femra zbuloi se cilat janë 5 pozicionet në seks të cilat femrat i urrejnë. Më herët ajo është përfshirë në kritikat, se një grua që punon në industrinë e seksit është edhe një nënë e. Nga meshkujt e pyetur, 75% thonë se sensi i humorit është karakteristikë që femrat duhet ta kenë. Nga Lorena Stroka Për të qenë sa më dominues në seks, çiftet e tanishme nuk kufizohen vetëm në bërjen e një pozicioni, por tentojnë të provojnë dhe gjëra të reja. Kerkojne rrezikun dmth. Tradicionalisht, femrat ndjekin udhëheqjen e burrit gjatë marëdhënies. Dhe çdo herë, për meshkujt ekziston dyshimi në duhet të provojnë apo jo një pozicion të ri me të dashurën e tyre? Mezi po pres! Ndonjëherë, padurimi është ndjenja më seksi!. 17 – Nëse pastrohet zona pubike, ka gjasa të rriten shanset për sëmundjet seksualisht të transmetueshme. Me Ditën e Shën Valentinit në prag, të gjithë po kalojnë në rrëmuja ideore për atë që duhet të bëjnë me partnerët e tyre. Ta lësh veten ta marrë era dhe ta çojë në vende të pamenduara, duket si diçka aventuriere, por femrat nuk po kërkojnë këtë. Studiuesit kanadezë kanë gjetur se meshkujt tërhiqen më shumë nga femrat, të cilat qeshin me shakatë e tyre edhe kur ndoshta janë bajate. Meshkujt dhe femrat kanë shpesh mendime të ndryshme për pozat e seksit, pasi përjetojnë edhe ndjesi seksuale të ndryshme. Për të gjithë meshkujt që duan të masturbohen duke ndjerë ndjesinë e një vagine, goje apo anusi të vërtetë. Sot 43 vjeçarja Samantha, emri i vërtetë i së cilës është Amanda Goff ka zbuluar se çfarë dëshirojnë më shumë meshkujt gjatë kohës së qëndrimit në shtrat. Dhe, me një bisedë ekskluzive me Daily Star, Kate ka zbuluar disa këshilla të rëndësishme në lidhje me atë se. Shumica e femrave mundohet të kuptojnë gjithmonë se çfarë pëlqejnë meshkujt gjatë marrëdhënieve seksuale, në mënyrë që t’iu plotësojnë atyre çdo dëshirë. Shtrihuni në cepin e krevatit, të tavolinës apo të tavolinës së punës. Femrat gjithmonë kanë dëshirë. Kur me atë rast në v. Sa më shumë të krijoni afrimitet me partnerin, aq më të lirshëm ndiheni për të eksperimentuar me pozicionet seksuale. Menstruacionet janë të shpifura. femra ka futur dhe shejtanin ne shishe e jane shume me te zgjuara se meshkujt po kisha dashur nje pergjigje perj femrave te forumit e para desha te te pyes nese e provon prape qe femrat e kane futur shejtatin ne shishe. Femrat janë më të lëndueshme mbas seksit dhe të gjitha kërkojnë të dinë qe meshkujt përkujdesen po njësoj mbas aktit. Duhet të bësh seks çdo natë me bashkëshortin për një martesë të lumtur. Kënaqësia e femrave në seks, dhjetëfish më e fortë se e mashkullit - Ndjenja. Shpjegimi logjik i kësaj, sipas Dr. Për ta partnerja është hapësira e sigurtë për tu shprehur emocionalisht. Formula për femrën perfekte duket e thjeshtë në sipërfaqe: E nxehtë/seksi + e zgjuar + e qeshur = E duhura. Më poshtë jua sjellim këto …. Nga ana tjetër, disa nga femrat e dëshirojnë më fortë, e disa më butë, megjithatë te të dyja rastet paraloja shërben vetëm për nxehje, prandaj preferohet më butë. Dhe, me një bisedë ekskluzive me Daily Star, Kate ka zbuluar disa këshilla të rëndësishme në lidhje me atë se çfarë femrat dëshirojnë që partnerët t'iu thonë gjatë aktit intim. Një terapiste seksi ka zbuluar se çfarë femrat duan që meshkujt të thonë përgjatë seksit. Çiftet që duan të qëndrojnë brenda shtëpive të tyre në këtë 14 shkurt, mund të vendosin të eksperimentojnë në shtrat. Sipas librit të famshëm Kamasutra ekzistojnë 69 pozicione seksi. Më poshtë po ju sjellim 6 gjëra që të gjithë meshkujt duan në shtrat, por […]. Meshkujt dhe cfarë duan nga femrat Ndoshta seksi më tepër është në mendjen e meshkujve, por duket se kjo nuk është edhe aq e rëndësishme kur bëhet fjalë rreth asaj se çfarë presin dhe çfarë kërkojnë nga vajza me të cilën janë në lidhje. Disa gabime gjatë seksit tolerohen. Shumica e gjinisë femërore mundohet të kuptojnë gjithmonë se çfarë pëlqejnë meshkujt gjatë marrëdhënieve seksuale, në mënyrë që t’iu plotësojnë atyre çdo dëshirë. Në ato raste femrat ikin, ndërsa meshkujt pyeten ku kanë gabuar. Kur është fjala për marrëdhënie seksuale, meshkujt dhe femrat duan ta arrijnë të njëjtën gjë në fund – orgazmën. 9 pozicionet e seksit që femrat pëlqejnë më shumë (FOTO +18) Nëse keni pyetur veten se cilat janë pozitat që femrat pëlqejnë më së shumti tani do t'ju tregojmë cilat janë ato. Per femrat qe ja arrijne, vleresimi I duhur do ju jepet, ne format e nje perkujdesi me shume respekt. Nga Lorena Stroka Seksi të gjallëron, të rinon, të forcon, të bën ta shikosh jetën me sy tjetër, ndaj dhe gratë e duan dhe mendojnë për atë aq shpesh sa edhe burrat, për të mos thënë edhe më shumë. Terapistja e lidhjeve dhe psikoseksualaja Kate Moyle është e specializuar në fushën e jetës seksuale, transmeton lajmi. Lëviz pak lehtë mbi kokën e tij dhe kënaqësia. Ty të ngelet vetëm të mbash shënime për të pasur më pak mistere dhe shumë më tepër sukses. Përdoruesit të cilët regjistrohen do te informohen për të marrë njoftimet si newsletter nga Studio Moderna dhe pranojnë që të dhënat e tyre do të proçesohen deri në momentin që regjistrimi do të fshihet duke klikuar tek linku i çregjistrimit, i cili është në çdo email, ose duke dërguar një kërkesë me email në [email protected] Filloni me pak gjëra dhe prisni. Më poshtë mund të lexoni disa gjëra që meshkujt preferojnë pasi kanë …. Ndryshe nga vibratori që mund t'u sjellë ankth sepse e shohin si rival. Por, a keni menduar se cfarë është ajo që u pëlqen meshkujve? Të flenë? Jo. Bindshëm në vendin e parë në listën e tyre: Meshkujt mbi moshën 40-vjeçare më së shumti e duan këtë në krevat Sipas anketës së një faqeje në internet "LeAffair", dukshëm dallohen dëshirat e meshkujve dyzetvjeçarë dhe të atyre më të rinj. 000 burra gjatë një dekade, zbulon atë që meshkujt dëshirojnë me të vërtetë në shtrat. Në këtë artikull po ju sjellim mendimet e tyre për disa nga pozat më të njohura të marrëdhënieve seksuale. Poshtë vitheve. Gratë besojnë se këto janë pozicionet më romantike seksuale. E shohim si një mënyrë për të dalë nga monotonia, si një kthim në kohën e beqarisë, apo qoftë edhe veç si një mënyrë për të shfryrë dufin e jetës së përditshme. Filloni me pak gjëra dhe prisni. Por problemi është kur të njëjtat gabime përsëriten. Pas së gjithash seksi nuk është vetëm për orgazma, por edhe një balancë mes kënaqësisë dhe lehtësimit. Në një intervistë për Panoramën ajo flet në lidhje me meshkujt shqiptar e cila i cilëson si të paaftë në shtrat. Meshkujt pëlqejnë femrat që qeshin me shakatë e tyre. Më herët ajo është përfshirë në kritikat, se një grua që punon në industrinë e seksit është edhe një nënë e. Menstruacionet janë të shpifura. Megjithatë shumë çifte e privojnë veten nga kënaqësia pasi tremben dhe u vj…. Nuk funksionon: Mbështetuni tek partneri dhe përpiqeni ta ndjeni sa më shumë trupin e tij. E sigurte qe edhe shqiptaret dine ta bejne, varet kujt ia le dhe kush ta kerkon 🙂. E para ti fut gjithe meshkujt nen kallupin e Zenit. Mund të tingëllojë banale, por mos harroni që meshkujt kanë instinkte kafshërore. Kënaqeni në këtë mënyrë. Kjo është e vlefshme si për seksin me partnerin ashtu dhe për qëndrimet e një natë… e thënë ndryshe (one-night stand). Sipas psikologes, kërkimet e fundit tregojnë ngjashmëri mes libidove të femrave dhe meshkujve. Gruaja klasike në krye Edhe pse ka shumë punë, në fakt të gjitha punët janë bërë nga zonja përgjegjëse, por përsëri është ajo që do të marrë më shumë kënaqësi nga ky pozicion. Burrat gjithashtu thonë se duan më shumë partnere seksi në jetën e tyre dhe se janë të interesuar për seks të rastësishëm. Lidhjet e suksesshme, 25 sjelljet që femrat kërkojnë nga meshkujt Posted in Dashuria , Erotika by agjenciaemagic Të cilësuara si gjysmëperëndesha, kaq delikate dhe të mistershme, ja si duhet të veproni që të merrni një pranim të plotë prej femrave. Këto përfundime i ka konstatuar edhe shkenca. Shumë pak prej tyre e kuptojnë se një lëvizje e tillë me pak demonstrim teatral i eksiton edhe. Provoni pozicionet si më poshtë, që meshkujt thonë se të bëjnë të ndihesh shkëlqyeshëm, ndërsa femrat nuk ankohen. Nuk ka asnjë sekret, që pothuajse të gjitha femrat duan të përqafohen mbas seksit. Përdoruesit të cilët regjistrohen do te informohen për të marrë njoftimet si newsletter nga Studio Moderna dhe pranojnë që të dhënat e tyre do të proçesohen deri në momentin që regjistrimi do të fshihet duke klikuar tek linku i çregjistrimit, i cili është në çdo email, ose duke dërguar një kërkesë me email në [email protected] Shumica e gjinisë femërore mundohet të kuptojnë gjithmonë se çfarë pëlqejnë meshkujt gjatë marrëdhënieve seksuale, në mënyrë që t'iu plotësojnë atyre çdo dëshirë. Studimi është publikuar nga ekipi. Shpesh meshkujt mendojnë se dëshira seksuale e femrave është ndryshe nga ajo që ata shfaqin vetë. Është besuar gjatë se meshkujt duan më shumë seks se femrat. Menstruacionet janë të shpifura. sfiden dhe aventuren. Ndërkohë, femrat duan dashuri, por edhe seks, por jo gjithmonë, kudo dhe në çfarëdo mënyre. Në këtë artikull po ju sjellim mendimet e tyre për disa nga pozat më të njohura të marrëdhënieve seksuale. Dhe çdo herë, për meshkujt ekziston dyshimi në duhet të provojnë apo jo një pozicion të ri me të dashurën e tyre? Mezi po pres! Ndonjëherë, padurimi është ndjenja më seksi!. Lidhur me …. Ata gjithashtu pëlqejnë një treshe “të fortë” por në këtë rast nuk duan femrat. Transmetuar me 02062016 - 1644 Kerkesa per seks mes meshkujsh e femrash orgji shkembim ciftesh etj Nuk jane njoftime qe behen nga te huaj por nga meshkuj dhe femra shqiptare nga Shqiperia Kosova dhe Maqedonia dhe gjenden lehtesisht ne thuajse te gjitha faqet e njoftimeve te ndryshme onlinebr. -Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1. Këshu që një masazh për partnerin tuaj, do e gëzonte atë pa masë. Ky pozicion është natyral për stimulimin e pikës G tek femrat. Meshkujt që bezdisen nga një gjë e tillë, zakonisht nuk ja vlejnë për t’i patur partnerë dhe për vete, fshehin pyllin e Amazonës aty poshtë. Ndërsa, sa i takon seksit, mund të duken më fjalëpaka sesa meshkujt: “meshkujt flasin për dëshirat e tyre seksuale më tepër sesa femrat”, komentojnë psikologët. Ja manuali i një prostitute: Përshëndetja e Mbretëreshës. Femrat janë më të dhëna pas seksit nëse bashkëshortet i kanë ndihmuar me ndonjë punë në shtëpi, nëse ambienti ka qirinj aromatike të ndezur dhe gjatë ditës kanë ndjerë përkujdesjen dhe dashurinë e. I gjith ky shkrim është për meshkujt që duan ti kënaqin femrat e tyre. Një studim i kohëve të fundit tregon se në cilat ëndrra femrat dhe meshkujt ndryshojnë. Vajzat treguan se nuk duan që të tradhëtojnë partnerin, madje janë shumë kundër këtij fakti. Disa femra shqetesohen kur e din qe i dashuri eshte duke menduar per femra te tjera, kjo gje kuptohet. Dhe këshilla e fundit është që meshkujt të bëjnë më shumë zhurmë gjatë seksit! Femrat duan që mashkulli të pëshpërit fjalë seksi në vesh, të ofshajë, etj. com 13 Dhjetor 2017, 7:48 Showbiz. MESHKUJT Dashi Burrat Dash jane shume "reaktive": nuk duhet pritur shume per ti ndizur seksualisht! Deshira e tyre eshte qe te kenaqin femren: te mos e bejne te. Poza "misionare" Meshku. Mbase në disa nga këto shkaqe fshihet shkaku përse ndodh kjo kështu. Si mund të kërkoni një orgazmë nga një mashkull, kur nuk e dini ju më parë", tha Samantha. Nuk ka asnjë sekret, që pothuajse të gjitha femrat duan të përqafohen mbas seksit. Në forumin “Reddit”, mijëra femra kanë treguar se çfarë duan që meshkujt të bëjnë më shumë në shtrat. Duhet të bësh seks çdo natë me bashkëshortin për një martesë të lumtur. E shohim si një mënyrë për të dalë nga monotonia, si një kthim në kohën e beqarisë, apo qoftë edhe veç si një mënyrë për të shfryrë dufin e jetës së përditshme. Por kjo nuk vërtetohet nga çdo studim, pasi varet nga mënyra si matet dëshira për marrëdhënie. Ndërsa, sa i takon seksit, mund të duken më fjalëpaka sesa meshkujt: “meshkujt flasin për dëshirat e tyre seksuale më tepër sesa femrat”, komentojnë psikologët. Me Ditën e Shën Valentinit në prag, të gjithë po kalojnë në rrëmuja ideore për atë që duhet të bëjnë me partnerët e tyre. Nga paraloja e deri në minutën e fundit të lojës së seksit. Meshkujt pritet të duan seks që nga puberteti e deri në vdekje, por në realitet dëshira seksuale e tyre mund të bjerë për gjithë ato arsye që nuk funksionojnë për femrat. Pesë pozicionet e seksit që femrat i urrejnë, por nuk e thonë. Dy meshkujt përfaqësojnë dy anët e seksit, të butë dhe agresiv. Një studim i kohëve të fundit tregon se në cilat ëndrra femrat dhe meshkujt ndryshojnë. Mirë se vini! Hyni në llogarinë tuaj. Njohja e pozicioneve më të mira të seksit mund të ndryshojë jetën tuaj seksuale. B 15:25 / 13 Dhjetorë 2019 | lifestyle Meshkujt zakonisht janë ngurrues për të folur për lidhjet e tyre në një marrëdhënie intime. Ndoshta kjo është suprizë për ju, por stili i qenit është një nga pozicionet seksuale që femrave u pëlqen më shumë. Për ta partnerja është hapësira e sigurtë për tu shprehur emocionalisht. Femrat duan fëmijë, meshkujt jo. Gjatë një sondazhi nga Women's Health ku janë pyetur 1200 femra këto janë 5 pozicionet që femrat urrejnë gjatë seksit dhe do ndiheni të habitur pasi të […]. Ky është tregues jo vetëm se në profesionin e avokatit, femrat janë po aq të afta sa edhe meshkujt, por ka të bëjë edhe me besimin që ka pasur te femrat avokate, krijuesi dhe drejtuesi i zyrës, i cili dallohet për vizion. Nga Zhaklin Lekatari Të gjithë ne i pëlqejmë, për të mos thenë se i kemi të domosdoshme herë pas here ato mbledhjet "veç me çunat". Ndër lojërat e seksit shumica preferon prangat duke qenë që i bëjnë të mendojnë për zotërimin. Të gjesh një vend jotradicional për seks kur ju merren mendtë të dyve nga pija, është shumë cool, por ndonjë mund të pësojë frakturë këmbe. Në një intervistë për Panoramën ajo flet në lidhje me meshkujt shqiptar e cila i cilëson si të paaftë në shtrat. Edhe pse meshkujt mburren para shokëve me jetën e tyre seksuale, rrallë i tregojnë detajet. Studiuesit kanadezë kanë gjetur se meshkujt tërhiqen më shumë nga femrat, të cilat qeshin me shakatë e tyre edhe kur ndoshta janë bajate. Nuk ka asgjë të keqe nëse nuk e bëni këtë sepse ju nuk jeni robotë dhe ndonjëherë një pushim i mirë, mund të sjellë seks edhe më të zjarrtë më pas. Por ndonjëherë femrat harrojnë se edhe pas seksit ka gjëra që ata pëlqejnë. Menstruacionet janë të shpifura. 13:58, 04-02-2014. Mund të tingëllojë banale, por mos harroni që meshkujt kanë instinkte kafshërore. Meshkujt ëndërrojnë që femrat t'i dinë këto gjëra rreth seksit oral. Ato janë pa komplekse: femrat e tilla janë pa komplekse dhe nuk prishin një natë vetëm për faktin se mashkulli ka harruar të marrë prezervativ. 5 legjenda te marëdhënieve ne shtrat - Ndjenja. Është e vërtetë që shumica e femrave gjatë seksit dëshirojnë të flasin, sepse kjo gjë i eksiton. Dhe çdo herë, për meshkujt ekziston dyshimi në duhet të provojnë apo jo një pozicion të ri me të dashurën e tyre? Mezi po pres! Ndonjëherë, padurimi është ndjenja më seksi!. Mendojnë që fatura e natës që keni kaluar jashtë, u jep automatikisht akses për në shtratin tënd. Bëhet fjalë për supermodelen Alice Peneaca, njërën nga femrat më të popullarizuara në rrjetet sociale, sidomos në Instagram. Disa gabime gjatë seksit tolerohen. Është një dëshirë dhe një nevojë: kënaqësia e të qenit në mes të vëmendjes së universit mashkullor. Ndryshe nga vibratori që mund t'u sjellë ankth sepse e shohin si rival. Josheni dhe tregojini sa shumë e dëshironi. Tashmë nuk është më sekret fakti që shumë çifte kanë ngatërruar sinjalet e kuptimit rreth asaj se çfarë dëshiron partneri në dhomën e gjumit. Për meshkujt cdo pozicion është në rregull dhe i kënaq, por për femrat është një gjë komplet ndryshe. Është një fantazi tashmë e njohur kjo, dhe meshkujt e pëlqejnë këtë formë. Ja përgjigjet sipas seksologëve. Një studim ka marrë në analizim trurin e meshkujve mbi dy dëshira, dëshirën për t'u ushqyer dhe atë për seks. Pse i duan meshkujt, femrat e virgjëra! February 5, 2017; I njëjti rit vlente edhe për meshkujt, por ndryshe nga femrat, këta betoheshin se nuk do të bëjnë seks, sepse personi tjetër do të bëhej një ditë gruaja e dikujt ose mund të dëmtonin reputacionin e vajzës së dikujt. Femrat janë më të lëndueshme mbas seksit dhe të gjitha kërkojnë të dinë qe meshkujt përkujdesen po njësoj mbas aktit. Edhe pse duket se të dyja gjinitë dëshirojnë të njëjtën gjë, është fakt…. Kur femra lëshon tinguj të tillë, eksitimi është i garantuar. Çfarë duan meshkujt gjatë seksit, këto janë fantazitë e tyre. Femrat mendojnë se meshkujt janë gjithmonë te gatshëm për seks: Nëse flitet për një adoleshent 17 …. Si ta bejme per vete;Nje ftese romantike,nje kembim shikimesh dhe duke arritur ne piken e duhur,nje raport seksual te fuqishem dhe te vendosur. Por, fakti është se ata duan të jen në lidhje, pa marrë parasysh se çfarë mendoni ju. Emocion, hera e parë, vend i pa përshtatshëm, ditë e keqe, gjithë kjo mund të jetë lehtësues i rrethanave. E shohim si një mënyrë për të dalë nga monotonia, si një kthim në kohën e beqarisë, apo qoftë edhe veç si një mënyrë për të shfryrë dufin e jetës së përditshme. Ata e adhurojne kur puthen nga vajzat,ne gjith trupin e tyre. Nuk ka asnjë sekret, që pothuajse të gjitha femrat duan të përqafohen mbas seksit. Shahzadi Harper, eksperte në menopauzë dhe ndryshimet hormonale që ndikojnë në dëshirë seksuale, ka zbuluar atë që shumë gra dëshirojnë të bëjnë meshkujt në dhomën e gjumit. Britmat- Britmat dhe klithmat gjatë seksit janë ëndrra e ndaluar e shumë meshkujve. Si te kuptoni qe nje femer eshte e virgjer December 15, 2013 Fjala e virgjer ndoshta duhej të kishte ikur nga përdorimi, por ja që ka akoma meshkuj të cilët e kërkojnë virgjërinë tek femrat. Në fund të fundit ajo që duan meshkujt dhe femrat nga marrëdhëniet seksuale, është ndjenja, afërsia dhe intimiteti seksual. Por, për ata të cilët e kanë të vështirë të zgjasin shumë në shtrat, sesioni i seksit mund të jetë zhgënjyes për të dy personat. Titulli: Femrat duan dashuri, meshkujt seks 03. Duke marrë parasysh këtë, kompania australiane ‘Prolong’ ka publikuar një numër …. Në përgjithësi djemtë pëlqejnë shumë vajzat që gatuajnë edhe nëse ato nuk shkëlqejnë në këtë fushë. Çiftet që duan të qëndrojnë brenda shtëpive të tyre në këtë 14 shkurt, mund të vendosin të eksperimentojnë në shtrat. Meshkujt dhe femrat kanë shpesh mendime të ndryshme për pozat e seksit, pasi përjetojnë edhe ndjesi seksuale të ndryshme. Meshkujt pritet të duan seks që nga puberteti e deri në vdekje, por në realitet dëshira seksuale e tyre mund të bjerë për gjithë ato arsye që nuk funksionojnë për femrat. Në vazhdim lexoni se çfarë e bëjnë partnerin tuaj të lumtur dhe të kënaqur: 1. Ndër lojërat e seksit shumica preferon prangat duke qenë që i bëjnë të mendojnë për zotërimin. Zhaklin Lekatari, themeluesja e “Tabu. Për herë të parë meshkujt bëhen nxitës tifozësh Meshkujt jetojnë 3 vite më pak se femrat. Ty të ngelet vetëm të mbash shënime për të pasur më pak mistere dhe shumë më tepër sukses. Lidhjet e suksesshme, 25 sjelljet që femrat kërkojnë nga meshkujt Posted in Dashuria , Erotika by agjenciaemagic Të cilësuara si gjysmëperëndesha, kaq delikate dhe të mistershme, ja si duhet të veproni që të merrni një pranim të plotë prej femrave. Ato shpesh …. Kënaqësia e femrave në seks, dhjetëfish më e fortë se e mashkullit - Ndjenja. Të shikuarit e dy femrave të cilat bëjnë seks mes tyre është nga fantazitë më të pëlqyeshme të meshkujve. Rritet numri i vdekjeve tek meshkujt nga kanceri i lëkurës. Meshkujt dhe femrat kanë shpesh mendime të ndryshme për pozat e seksit, pasi përjetojnë edhe ndjesi seksuale të ndryshme. Terapistja e lidhjeve dhe psikoseksualaja Kate Moyle është e specializuar në fushën e jetës seksuale, transmeton lajmi. Ndërsa, sa i takon seksit, mund të duken më fjalëpaka sesa meshkujt: “meshkujt flasin për dëshirat e tyre seksuale më tepër sesa femrat”, komentojnë psikologët. Një studim i kohëve të fundit tregon se në cilat ëndrra femrat dhe meshkujt ndryshojnë. Blerta Koka-March 19, 2016. Të gjithë mendojmë se dimë gjithçka për seksin, por kjo fushë është aq e gjerë saqë njëherë nuk mund të themi se dimë gjithçka. Studiuesit kanadezë kanë gjetur se meshkujt tërhiqen më shumë nga femrat, të cilat qeshin me shakatë e tyre edhe kur ndoshta janë bajate. Ajo ka qenë në industrinë e seksit për 6 vjet dhe ka kaluar kohë me një numër jashtëzakonisht të madh meshkujsh. Fjala e specialistit: “Kur merr aspektin e një loje, fetish mund të bëhet shkak për të nxitur përvoja të reja në një çift. Seksi të gjallëron, të rinon, të forcon, të bën ta shikosh jetën me sy tjetër, ndaj dhe gratë e duan dhe mendojnë për atë aq shpesh sa edhe burrat, për të mos thënë edhe më shumë. Merrni një vendim. Dhe këshilla e fundit është që meshkujt të bëjnë më shumë zhurmë gjatë seksit! Femrat duan që mashkulli të pëshpërit fjalë seksi në vesh, të ofshajë, etj. Sot 44-vjeçarja Samantha, emri i vërtetë i së cilës është Amanda Goff ka zbuluar se çfarë dëshirojnë më shumë meshkujt gjatë kohës së qëndrimit në shtrat. Ato e përjetojnë më mirë seksin kur vjen si "paketë" me dashurinë. Emocion, hera e parë, vend i pa përshtatshëm, ditë e keqe, gjithë kjo mund të jetë lehtësues i rrethanave. Më herët ajo është përfshirë në kritikat, se një grua që punon në industrinë e seksit është edhe një nënë e. Edhe pse kjo tingëllon e thjeshtë është shumë e rëndësishme. Ja përgjigjet sipas seksologëve. Po, kjo eshte shume e vertete, madje meshkujt kane nevoje per seks dhe e perceptojne seksin ndryshe nga femrat. Ai gjithashtu mund të shohë reagimet në fytyrën tuaj dhe kjo do ta bëjë të eksitohet më shumë. Formula për femrën perfekte duket e thjeshtë në sipërfaqe: E nxehtë/seksi + e zgjuar + e qeshur = E duhura. Ose të paktën kështu thonë stereotipat që ne kemi zgjedhur të besojmë deri më tani. Edhe pse mbase shumica nuk do të pajtoheshin me këtë, mirëpo përdorimi i dhëmbëve gjatë seksit nuk është aspak argëtues, ndërkaq shpesh mund të jetë edhe i dhembshëm. Sikur vajzat të kishin ndër mend të paguheshin për seksin, ta dini do kushtonte më shumë sesa dy. Kane nje ritem te ngadalte afrimi ne orgazem, por qe mund te zgjase shume. Ndryshe nga vibratori që mund t’u sjellë ankth sepse e shohin si rival. Kjo është e vlefshme si për seksin me partnerin ashtu dhe për qëndrimet e një natë… e thënë ndryshe (one-night stand). Meshkujt që mendojnë këtë janë 14-vjeçarë me një poster të Justin Bieber të varur në kokën e krevatit. Sipas hulumtimeve të fundit, meshkujt gjatë seksit ndjekin shprehjen e fytyrës së partneres së tyre. Përdoruesit të cilët regjistrohen do te informohen për të marrë njoftimet si newsletter nga Studio Moderna dhe pranojnë që të dhënat e tyre do të proçesohen deri në momentin që regjistrimi do të fshihet duke klikuar tek linku i çregjistrimit, i cili është në çdo email, ose duke dërguar një kërkesë me email në [email protected] Meshkujt që bezdisen nga një gjë e tillë, zakonisht nuk ja vlejnë për t’i patur partnerë dhe për vete, fshehin pyllin e Amazonës aty poshtë. Burrat e kesaj shenje duan seksin e shpejte,por nuk jane te terhequr nga femrat qe ju jipen shume shpejt. Në këtë artikull po ju sjellim mendimet e tyre për disa nga pozat më të njohura të marrëdhënieve seksuale. Në fakt, femrat mendojnë për seks aq shpesh, sa për të mos thënë më shumë se meshkujt. Femrat janë më të lëndueshme mbas seksit dhe të gjitha kërkojnë të dinë qe meshkujt përkujdesen po njësoj mbas aktit. Në ato raste femrat ikin, ndërsa meshkujt pyeten ku kanë gabuar. Meshkujt që mendojnë këtë janë 14-vjeçarë me një poster të Justin Bieber të varur në kokën e krevatit. Nëse jeni i pavendosur dhe ju pëlqen t'i doni të gjitha nga pak, kjo nuk është ajo që femrat duan. Shumë njerëz mendojnë se e rëndësishme është të bësh komplimente nuk ka rëndësi se për çfarë apo si. Por ndonjëherë femrat harrojnë se edhe pas seksit ka gjëra që ata pëlqejnë. Meshkujt duhet të kenë durim dhe ta eksitojnë femrën sa më shumë që është e mundur para se të fillojë seksi me penetrim. * Fjalët janë mrekulli. Flisni për kënaqësinë tuaj! Me fjalë …. Mund të jenë të stresuar, të palumtur, të lodhur apo nën presion në punë”, – ka thënë psikologia e lidhjeve dhe seksit Petra Boynton. E tregojnë vetë ata çdo gjë që pëlqejnë. Ty të ngelet vetëm të mbash shënime për të pasur më pak mistere dhe shumë më tepër sukses. Po, kjo është shumë e vërtetë, madje meshkujt kanë nevojë për seks dhe e perceptojnë seksin ndryshe nga femrat. Megjithatë shumë çifte e privojnë veten nga kënaqësia pasi tremben dhe u vj…. "Vuaj nga migrena dhe kam zbuluar se kur bëj seks, sidomos nëse arrij në orgazëm, ajo më largohet", tregon një grua 62-vjeçare. nga SekreteBukurie; më August 31, 2017; Këto janë 3 femrat që duhet të martoheni, sipas shenjës së horoskopit. Xhirimi i aktit seksual. Industria e pornografisë dhe pornogazetarisë thjesht shton dozat e besimit se femrat e duantë "madh". Meshkujt që bezdisen nga një gjë e tillë, zakonisht nuk ja vlejnë për t’i patur partnerë dhe për vete, fshehin pyllin e Amazonës aty poshtë. Në këtë libër, Binswanger tregon historitë e shumë femrave moderne të cilat i kanë tradhtuar partnerët e tyre - histori të cilat rrallëherë i dëgjojmë. I tregon që ke besim te ai sa. Dhe këshilla e fundit është që meshkujt të bëjnë më shumë zhurmë gjatë seksit! Femrat duan që mashkulli të pëshpërit fjalë seksi në vesh, të ofshajë, etj. 5 cm por ajo mund të zgjerohet me 200% nga marrëdhëniet seksuale. Femrat jane me te dhena pas seksit nese bashkeshortet i kane ndihmuar me ndonje pune ne shtepi, nese ambienti ka qirinj aromatike te ndezur dhe gjate dites kane. Mund t'ia prekni barkun ngadalë, duart, këmbët gjithashtu… shpejt mund të ndërroni ndonjë fjalë dhe të prekni fytyrën e saj derisa ajo flet. Meshkujt thjesht duan trupin e femrës. Nga Lorena Stroka Për të qenë sa më dominues në seks, çiftet e tanishme nuk kufizohen vetëm në bërjen e një pozicioni, por tentojnë të provojnë dhe gjëra të reja. fjalëkalimi juaj. Meshkujt pritet të duan seks që nga puberteti e deri në vdekje, por në realitet dëshira seksuale e tyre mund të bjerë për gjithë ato arsye që nuk funksionojnë për femrat. com/10-metodat-si-ti-beni-per-vete-vajzat. Ekspertët e marrëdhënieve seksuale theksojnë se çdo njeri duhet të dijë 5 të vërteta rreth seksit që deri më sot i kemi menduar gabim. Por, fakti është se ata duan të jen në lidhje, pa marrë parasysh se çfarë mendoni ju. I tregon që ke besim te ai sa. Ndonëse meshkujt nuk mund të jenë gjithnjë romantikë, ata kanë disa gjëra të cilat i bëjnë, por që femrat nuk kanë dijeni. 10 4:05 Hulumtimet shkencore tregojnë se ekzistojnë dallime të rëndësishme në mes meshkujve dhe femrave jo vetëm në fuqinë fizike por edhe në. Ndërsa te meshkujt është e kundërta, ata dashurohen nëpërmjet. Nëse jeni i pavendosur dhe ju pëlqen t'i doni të gjitha nga pak, kjo nuk është ajo që femrat duan. Turivarurat, negativet, janë të. Përfundimi nuk ka qenë ai që pritej dhe grupi që bëri studimin u befasua kur pa se truri i mashkullit dhe nëse ishte me stomakun bosh midis seksit dhe ushqimit zgjidhte të parën. Fjala e specialistit: “Kur merr aspektin e një loje, fetish mund të bëhet shkak për të nxitur përvoja të reja në një çift. 5 legjenda te marëdhënieve ne shtrat - Ndjenja. Por çuditërisht ja cilat janë 9 komplimentet që vajzat duan të dëgjojnë nga meshkujt: Format e saj Çdo vajzë dëshiron të ndjejë se ka trup dhe forma të mira, pavarësisht sesi duket në të vërtetë, ajo dëshiron. 31/05/2018 - 16:37. Femrat i nervozon fakti që meshkujt vazhdimisht mendojnë për seks, ndërsa meshkujt i pengon ideja që femrat nuk mendojnë për marrëdhëniet seksuale. Emocion, hera e parë, vend i pa përshtatshëm, ditë e keqe, gjithë kjo mund të jetë lehtësues i rrethanave. Kënaqësia e femrave në seks, dhjetëfish më e fortë se e mashkullit - Ndjenja. Ja përgjigjet sipas seksologëve. Por çuditërisht ja cilat janë 9 komplimentet që vajzat duan të dëgjojnë nga meshkujt: Format e saj Çdo vajzë dëshiron të ndjejë se ka trup dhe forma të mira, pavarësisht sesi duket në të vërtetë, ajo dëshiron. Secili çift është i ndryshëm dhe disa janë më të hapur me njëri tjetrin. Ndërkohë femrat e pëlqejnë këtë pozicion …. Meshkujt dhe femrat kanë shpesh mendime të ndryshme për pozat e seksit, pasi përjetojnë edhe ndjesi seksuale të ndryshme. Në një marrëdhënie ideale, ne do të lejojmë që personi i zemrës të shohë tek ne vetëm më të mirën, por në marrëdhënie të vërteta ne shpesh e lejojmë atë të shohë të dy anët tona: të mirën dhe të keqen. Fundja fundit, me partnerin janë! Sakaq, 60 për qind e vajzave të marrë në studim treguan githashtu se “mashtrojnë” partnerin në lidhje me orgazmën, që të mos i thyejnë zemrën. Në një bisedë ekskluzive me Daily Star Online, Dr. Disa gabime gjatë seksit tolerohen. Në këtë pozicion ju vendosni ritmin dhe intensitetin e depërtimit. Nga meshkujt e pyetur, 75% thonë se sensi i humorit është karakteristikë që femrat duhet ta kenë. 9:54, 09-03-2012. Zbuloni pesë sjelljet që asnjë burrë nuk i do tek një grua. Emocion, hera e parë, vend i pa përshtatshëm, ditë e keqe, gjithë kjo mund të jetë lehtësues i rrethanave. Këto janë dëshirat që tërbojnë femrat e meshkujt në shtrat dhe thekson se ne fund te fundit ajo qe duan burrat dhe grate nga marrdhenia seksuale , eshte ndjenja, afersisht dhe. Dëshmia e një mashkulli… “Një herë, kur shkova në krevat me një vajzë, ajo bërtiste dhe ofshante shumë gjatë seksit. Dhe çdo herë, për meshkujt ekziston dyshimi në duhet të provojnë apo jo një pozicion të ri me të dashurën e tyre? Mezi po pres! Ndonjëherë, padurimi është ndjenja më seksi!. Kafshimi me dhëmbë, megjithatë mos e bëni. Nga Zhaklin Lekatari Të gjithë ne i pëlqejmë, për të mos thenë se i kemi të domosdoshme herë pas here ato mbledhjet “veç me çunat”. Shumë femra preken në fshehtësi gjatë aktit seksual për të arritur orgazëm. 2016 - Gazeta Express. Dhe mbani mend - mund të keni shumë argëtim pa kaluar vijën e finishit. Filloni me pak gjëra dhe prisni. Merrni përgjegjësi gjatë seksit. Kështu, modernizimi dhe rritja e të ardhurës e bëjnë më të lehtë dhe më të dëshirueshëm seleksionimin e seksit të fëmijëve. Seksi të gjallëron, të rinon, të forcon, të bën ta shikosh jetën me sy tjetër, ndaj dhe gratë e duan dhe mendojnë për atë aq shpesh sa edhe burrat, për të mos thënë edhe më shumë. Çdokush nga ne e ka pasur një ndjenjë të çuditshme, duke pritur kalimin e moshës tek vetja, apo moshën e shkuar të dikujt tjetër. Studimi u krye me 2. Është e vërtetë që shumica e femrave gjatë seksit dëshirojnë të flasin, sepse kjo gjë i eksiton. Nga Lorena Stroka Për të qenë sa më dominues në seks, çiftet e tanishme nuk kufizohen vetëm në bërjen e një pozicioni, por tentojnë të provojnë dhe gjëra të reja. Ju do të jeni të nënshtruar dhe ai do të ketë rolin mbizotërues. Disa gabime gjatë seksit tolerohen. Mashkulli ideal;ato terhiqen nga meshkujt me nje shikim romantik dhe nje trup perfekt,adhurojne te ndenjura te formuara mire,me nje gjoks te forte dhe mu8skuloz. Jeni ngopur me pozicionet e vjetra të seksit që njihen mirë nga të gjithë? Dëshironi ndryshim, por nuk jeni ithtar i lojërave në seks apo të gjërave perverse? Atëherë ky pozicion do të ua freskojë jetën në shtrat. Meshkujt pëlqejnë që edhe ju të merrni përgjegjësi ndonjëherë. Mirë se vini! Hyni në llogarinë tuaj. Meshkujt kënaqen në një lidhje në të cilën mund të jenë vetvetja, sidomos atëherë kur gjejnë. Femrat njihen për nga ajo se duan të flasin hapur rreth emocioneve të tyre, që për disa meshkuj paraqet problem. Atyre ju pëlqen edhe ideja që ti po kujdesesh për ta. Në vazhdim lexoni se çfarë e bëjnë partnerin tuaj të lumtur dhe të kënaqur: 1. Analisti Fatos Lubonja duke komentuar hapjen e ngadaltë që propozon qeveria për njerëzit në kohë…. Menstruacionet janë të shpifura. Meshkujt duhet të kenë durim dhe ta eksitojnë femrën sa më shumë që është e mundur para se të fillojë seksi me penetrim. Ja sa here ne jave bëjnë dashuri meshkujt Rreth 80% e meshkujve amerikane qe janë te martuar bëjnë dashuri dy deri tre here ne muaj, ndërsa 32% tre here ne jave. Duhet të arrini lehtësisht në orgazmë sa herë bëni seks. Meshkujt që bezdisen nga një gjë e tillë, zakonisht nuk ja vlejnë për t’i patur partnerë dhe për vete, fshehin pyllin e Amazonës aty poshtë. Gjoksi dhe majat janë zgjedhur nga 12 për qind, ndërsa stomaku një për qind më pak, derisa tetë për qind, kanë thënë se kanë dëshirë të ju prekin këmbët gjatë seksit. Dhe, me një bisedë ekskluzive me Daily Star, Kate ka zbuluar disa këshilla të rëndësishme në lidhje me atë se. Meshkujt pëlqejnë vajzat e vendosura, pasi jeta. Duke marrë parasysh këtë, kompania australiane ‘Prolong’ ka publikuar një numër të …. Në “Tabu” lexon nga të gjitha…Nuk është fjala për pozicione, por për problematika e shqetësime që të gjithë i kanë, një herë a një tjetër, në jetën seksuale, vetëm se nuk pranojnë të flasin. Nganjëherë madje edhe nëse i kanë të gjitha këto veti të theksuara, femrat thjesht nuk arrijnë të bëhen dashnore të mira. Ky është një tjetër pozicion që e lejon femrën të ketë kontroll të plotë në arritjen e orgazmës nga ana e saj. Por problemi është kur të njëjtat gabime përsëriten. Britmat - Britmat dhe klithmat gjatë seksit janë ëndrra e ndaluar e shumë meshkujve. Edhe pse duket se të dyja gjinitë dëshirojnë të njëjtën gjë, është fakt…. al shqiptaria balkanweb balkanweb. - Femrat pëlqejnë meshkujt e heshtur, mendojnë se i dëgjojnë. Poza "misionare" Meshkujt mendojnë se është një pozë bazike por që nuk jep shumë kënaqësi pasi është shumë e zakonshme dhe mungon kreativiteti. Meshkujt duan vajzat e sinqerta Për meshkujt është shumë i rëndësishëm sinqeriteti i një vajze. Femrat pëlqejnë ta ndjenjë kraharorin e mashkullit të ngjitur në kurriz. Ndoshta kjo është suprizë për ju, por stili i qenit është një nga pozicionet seksuale që femrave u pëlqen më shumë. Ata gjithashtu pëlqejnë një treshe "të fortë" por në këtë rast nuk duan femrat. Me Ditën e Shën Valentinit në prag, të gjithë po kalojnë në rrëmuja ideore për atë që duhet të bëjnë me partnerët e tyre. Në forumin “Reddit”, mijëra femra kanë treguar se çfarë duan që meshkujt të bëjnë më shumë në shtrat. Nëna Natyrë njerëz!. Meshkujt që mendojnë këtë janë 14-vjeçarë me një poster të Justin Bieber të varur në kokën e krevatit. Meshkujt dhe femrat kanë shpesh mendime të ndryshme për pozat e seksit, pasi përjetojnë edhe ndjesi seksuale të ndryshme. Shkencëtarët kanë ardhur në përfundim se ka disa gjëra rreth pamjes së femrës të cilat meshkujt i vërejnë pa vetëdije, transmeton Telegrafi. Sipas hulumtimeve të fundit, meshkujt gjatë seksit ndjekin shprehjen e fytyrës së partneres së tyre. Menstruacionet janë të shpifura. Ja përgjigjet sipas seksologëve. Bisedat rreth seksit, janë tabuja e parë që. Në këtë artikull po ju sjellim mendimet e tyre për disa nga pozat më të njohura të marrëdhënieve seksuale. Është besuar gjatë se meshkujt duan më shumë seks se femrat. “Meshkujt janë shumë egositë. Para së gjithash, ëndrrat e femrave kanë një tendencë për të pasur ankthe, ndërsa ëndrrat e burrave janë më shumë drejt seksit, parave dhe fantashkencës. Ose të paktën kështu thonë stereotipat që ne kemi zgjedhur të besojmë deri më tani. Femrat njihen për nga ajo se duan të flasin hapur rreth emocioneve të tyre, që për disa meshkuj paraqet problem. Dy meshkujt përfaqësojnë dy anët e seksit, të butë dhe agresiv. net: Mendoni se ka të përbashkëta midis politikës dhe seksit?. Ndryshe nga vibratori që mund t'u sjellë ankth sepse e shohin si rival. Këto janë 5 pozicionet më të këqija për gratë: “Pozicioni i qenit” Mund të jetë votuar si pozicioni më i preferuar i seksit në Britani, por në të vërtetë nuk u pëlqen zonjave. Pak nxehje Tashmë nuk u intereson vetëm dhe thjesht finalja. Vallë meshkujt gënjejnë vetëm e vetëm të arrijnë te seksi? A dëshirojnë meshkujt lidhje të gjatë ose shumica janë në kërkim të avanturave të shkurta? Çfarë është më e rëndësishme për ata: pamja ose karakteri i femrës?. Mund të tingëllojë banale, por mos harroni që meshkujt kanë instinkte kafshërore. Edhe femrat e bëjnë. Vallë meshkujt gënjejnë vetëm e vetëm të arrijnë te seksi? A dëshirojnë meshkujt lidhje të gjatë ose shumica janë në kërkim të avanturave të shkurta? Çfarë është më e rëndësishme për ata: pamja ose karakteri i femrës?. Nga meshkujt e pyetur, 75% thonë se sensi i humorit është karakteristikë që femrat duhet ta kenë. Meshkujt kënaqen në një lidhje në të cilën mund të jenë vetvetja, sidomos atëherë kur gjejnë. por përsëri është ajo që do të marrë më shumë kënaqësi nga ky pozicion. Duhet të arrini lehtësisht në orgazmë sa herë bëni seks. Shumë njerëz mendojnë se e rëndësishme është të bësh komplimente nuk ka rëndësi se për çfarë apo si. Ndryshe nga vibratori që mund t'u sjellë ankth sepse e shohin si rival. Është një nga format më të vjetra të seksit dhe një nga mënyrat më të lehta për ta bërë. Duket se femrat e preferojnë pozitën e misionarit ndërsa ajo e qenushit është renditur e fundit në listën e të preferuarave. Rritet numri i vdekjeve tek meshkujt nga kanceri i lëkurës. Puna esht qe mos te harrosh edhe te therrasesh emrin e tjetres, prandaj thuaj gjithmon nje fjale te embel si, zemer. Fjala e specialistit: "Kur merr aspektin e një loje, fetish mund të bëhet shkak për të nxitur përvoja të reja në një çift. Të gjitha që ju duhet është një kënd i mirë për këtë. Kur femra lëshon tinguj të tillë, eksitimi është i garantuar. Ndërkohë femrat e pëlqejnë këtë pozicion …. Shahzadi Harper, eksperte në menopauzë dhe ndryshimet hormonale që ndikojnë në dëshirë seksuale, ka zbuluar atë që shumë gra dëshirojnë të bëjnë meshkujt në dhomën e gjumit. Xhirimi i aktit seksual. Ndër lojërat e seksit shumica preferon prangat duke qenë që i bëjnë të mendojnë për zotërimin. Të shikuarit e dy femrave të cilat bëjnë seks mes tyre është nga fantazitë më të pëlqyeshme të meshkujve. Vajza, nuk mbyllet çdo gjë me seksin. Në “Tabu” lexon nga të gjitha…Nuk është fjala për pozicione, por për problematika e shqetësime që të gjithë i kanë, një herë a një tjetër, në jetën seksuale, vetëm se nuk pranojnë të flasin. Menstruacionet janë të shpifura. Për shkak se meshkujt duan të duket gjithnjë si gjinia e fortë dhe që nuk u bëjnë përshtypje shumë gjëra, ata preferojnë ta mbajnë të fshehtë vëmendjen që u kushtojnë disa gjërave të vogla te femrat. Është një fantazi tashmë e njohur kjo, dhe meshkujt e pëlqejnë këtë formë. Dhe çdo herë, për meshkujt ekziston dyshimi në duhet të provojnë apo jo një pozicion të ri me të dashurën e tyre? Mezi po pres! Ndonjëherë, padurimi është ndjenja më seksi!. Nëna Natyrë njerëz!. Orgazma me këtë stil është thuajse në të gjitha raste e garantuar. Një sondazh, i kryer nga Euroclinix, i kërkoi 2,000 të rriturve …. Femrat që bërtasin gjatë seksit nuk duket se e bëjnë për shkak të ndonjë kënaqësie të veçantë. Meshkujt që bezdisen nga një gjë e tillë, zakonisht nuk ja vlejnë për t’i patur partnerë dhe për vete, fshehin pyllin e Amazonës aty poshtë. Fjala e specialistit: “Kur merr aspektin e një loje, fetish mund të bëhet shkak për të nxitur përvoja të reja në një çift. Por çuditërisht ja cilat janë 9 komplimentet që vajzat duan të dëgjojnë nga meshkujt: Format e saj Çdo vajzë dëshiron të ndjejë se ka trup dhe forma të mira, pavarësisht sesi duket në të vërtetë, ajo dëshiron. Por edhe për femrat ka një zgjidhje që të mund të arrijnë çdo herë orgazmën, mjafton që partneri të bëjë këto stile. Partneri ideal;Peshqit(me lot kom qesh). Mund të jenë ata që janë. Të shikuarit e dy femrave të cilat bëjnë seks mes tyre është nga fantazitë më të pëlqyeshme të meshkujve. Edhe femrat e përjetojnë seksin sikurse meshkujt, por nuk kënaqen me sasinë, por me cilësinë. Faktori kryesor i ketij fenomeni duket se eshte eksitimi i shpejt nga ana e mashkullit, pa perjashtuar sigurisht edhe. Duket se femrat e preferojnë pozitën e misionarit ndërsa ajo e qenushit është renditur e fundit në listën e të preferuarave. Këtë gjë e duan meshkujt! 2. Është një fantazi tashmë e njohur kjo, dhe meshkujt e pëlqejnë këtë formë. Meshkujt pëlqejnë që edhe ju të merrni përgjegjësi ndonjëherë. Ndërkohë, femrat duan dashuri, por edhe seks, por jo gjithmonë, kudo dhe në çfarëdo mënyre. Nga tipi i masazhit te lloji i të brendshmeve të tua. Harper tha: "Unë mendoj se kjo varet nga situata, por mendoj se femrat duan të flasin më shumë sesa meshkujt gjatë seksit". Dhe këshilla e fundit është që meshkujt të bëjnë më shumë zhurmë gjatë seksit! Femrat duan që mashkulli të pëshpërit fjalë seksi në vesh, të ofshajë, etj. Vajza, nuk mbyllet çdo gjë me seksin. Nuk funksionon: Mbështetuni tek partneri dhe përpiqeni ta ndjeni sa më shumë trupin e tij. Meshkujt që bezdisen nga një gjë e tillë, zakonisht nuk ja vlejnë për t’i patur partnerë dhe për vete, fshehin pyllin e Amazonës aty poshtë. Vajzat treguan se nuk duan që të tradhëtojnë partnerin, madje janë shumë kundër këtij fakti. Shumë njerëz mendojnë se e rëndësishme është të bësh komplimente nuk ka rëndësi se për çfarë apo si. Jam kurioz te dij nese e keni ven re te njejten dukuri ne zonat ku babnoni. Ndryshe nga vibratori që mund t’u sjellë ankth sepse e shohin si rival. Është e vërtetë që shumica e femrave gjatë seksit dëshirojnë të flasin, sepse kjo gjë i eksiton. Pesë pozicionet e seksit që femrat i urrejnë, por nuk e thonë. Meshkujt ëndërrojnë që femrat t'i dinë këto gjëra rreth seksit oral. Por ndonjëherë femrat harrojnë se edhe pas seksit ka gjëra që ata pëlqejnë. Femrat dëshirojnë eksitime të cilat ndodhin me sjellje të tillë. Meshkujt me te zgjuar se femrat? Per se mbari djemt jane me te zgjuar se femrat apo e kunderta femrat jane shume here me te zgjuara se meshkujt thone se. Në këtë pozicion ju vendosni ritmin dhe intensitetin e depërtimit. Poza "misionare" Meshkujt mendojnë se është një pozë bazike por që nuk jep shumë kënaqësi pasi është shumë e zakonshme dhe mungon kreativiteti. Fjala e specialistit: "Kur merr aspektin e një loje, fetish mund të bëhet shkak për të nxitur përvoja të reja në një çift. Poza “misionare” Meshkujt mendojnë se është një. Nese ju doni qe te sfidoni nje djal ne shtrat,puthe ate,shijoje,luaj me te. Ndër lojërat e seksit shumica preferon prangat duke qenë që i bëjnë të mendojnë për zotërimin. Ky është një nga pozicionet më të mira të votuara nga meshkujt dhe femrat. Seksi i mirë nënkupton vetëm njohuri të caktuar, fantazi të bujshme, por edhe disa shkathtësi. Forma e këmbëve të një gruaje mund të tregojë se …. Ndërkohë që disa femra nuk pëlqejnë disa nga pozicionet në listë, shumica i pëlqejnë kështu që ato janë të lumtura të eksperimentojë për ta mbajtur lidhjen sa më gjallë. Meshkujt kënaqen në një lidhje në të cilën mund të jenë vetvetja, sidomos atëherë kur gjejnë. Në një intervistë për Panoramën ajo flet në lidhje me meshkujt shqiptar e cila i cilëson si të paaftë në shtrat. Nëna Natyrë njerëz!. Shumë njerëz mendojnë se e rëndësishme është të bësh komplimente nuk ka rëndësi se për çfarë apo si. Por kënaqësia varet nga ndjeshmëria e organit femëror. Drejtuesi I seksit, Marsi, nuk ka durim ne lidhje me seksin, perkundrazi sa me shpesh e bejne ne vende te rrezikshme ku mund te zbulohen, aq me eksituese eshte per to. Është një fantazi tashmë e njohur kjo, dhe meshkujt e pëlqejnë këtë formë. Fjala e specialistit: “Kur merr aspektin e një loje, fetish mund të bëhet shkak për të nxitur përvoja të reja në një çift. Një studim i kohëve të fundit tregon se në cilat ëndrra femrat dhe meshkujt ndryshojnë. Çdo femër mund t’ju tregojë se çka nuk do të dëshironte t’ia bënte partneri gjatë seksit. Fjala e specialistit: “Kur merr aspektin e një loje, fetish mund të bëhet shkak për të nxitur përvoja të reja në një çift. Një sondazh, i kryer nga Euroclinix, i kërkoi 2,000 të rriturve …. Nga meshkujt e pyetur, 75% thonë se sensi i humorit është karakteristikë që femrat duhet ta kenë. Një mashkull që guxon në veshjet e kuqe i ka të fituara shumë pikë. Meshkujt duhet të kenë durim dhe ta eksitojnë femrën sa më shumë që është e mundur para se të fillojë seksi me penetrim. Duhet të arrini lehtësisht në orgazmë sa herë bëni seks. Kur është fjala për marrëdhënie seksuale, meshkujt dhe femrat duan ta arrijnë të njëjtën gjë në fund – orgazmën. Seksi të gjallëron, të rinon, të forcon, të bën ta shikosh jetën me sy tjetër, ndaj dhe gratë e duan dhe mendojnë për atë aq shpesh sa edhe burrat, për të mos thënë edhe më shumë. Femrat janë më të lëndueshme mbas seksit dhe të gjitha kërkojnë të dinë qe meshkujt përkujdesen po njësoj mbas aktit. 04/09/2018 - 19:36. Filloni me pak gjëra dhe prisni. Më e rëndësishmja nga të gjitha është që gruaja të ndjehet e bukur, seksi dhe e. Ndersa, sa i takon seksit, mund te duken me fjalepaka sesa meshkujt: "meshkujt flasin per deshirat e tyre seksuale me teper sesa femrat", komentojne psikologet. Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone. Pershendetje vizitor i nderuar. Meshkujt me te zgjuar se femrat? Per se mbari djemt jane me te zgjuar se femrat apo e kunderta femrat jane shume here me te zgjuara se meshkujt thone se. Ty të ngelet vetëm të mbash shënime për të pasur më pak mistere dhe shumë më tepër sukses. Buzëqesh gjatë seksit. por përsëri është ajo që do të marrë më shumë kënaqësi nga ky pozicion. Ajo që meshkujt 'harrojnë' ta bëjnë gjithmonë pas seksit, është shumë e rëndësishme për femrat E Mërkurë 6 Mars 2019 English Një sondazh nga Sex Information and Education Council of Canada dhe prezervativët Trojan ka zbuluar që nëse përqafoheni pas seksit, femra do të ketë më shumë dëshirë për të bërë seks me ju. Në ato raste femrat ikin, ndërsa meshkujt pyeten ku kanë gabuar. Të shikuarit e dy femrave të cilat bëjnë seks mes tyre është nga fantazitë më të pëlqyeshme të meshkujve. Në “Tabu” lexon nga të gjitha…Nuk është fjala për pozicione, por për problematika e shqetësime që të gjithë i kanë, një herë a një tjetër, në jetën seksuale, vetëm se nuk pranojnë të flasin. Bëhet fjalë për supermodelen Alice Peneaca, njërën nga femrat më të popullarizuara në rrjetet sociale, sidomos në Instagram. Secila femër është e parezistueshme në formën e vet. Femrat pëlqejnë ta ndjenjë kraharorin e mashkullit të ngjitur në kurriz. Në një bisedë ekskluzive me Daily Star Online, Dr. Për ta partnerja është hapësira e sigurtë për tu shprehur emocionalisht. Meshkujt dhe femrat kanë shpesh mendime të ndryshme për pozat e seksit, pasi përjetojnë edhe ndjesi seksuale të ndryshme. Por ju mund të shihni se pse është një nga pozicionet e preferuara; është lëvizja që mund t'ju japë kontakt sy-më-sy, të lë flasësh dhe të kesh një përqafim. Megjithatë shumë çifte e privojnë veten nga kënaqësia pasi tremben dhe u vj…. Sipas librit të famshëmKamasutra ekzistojnë 69 pozicione seksi. Nëna Natyrë njerëz!. Në çdo rast ajo ka nevojë t'u tregojë të dyve dhe vetes së saj se është e dëshiruar. Filloni me pak gjëra dhe prisni. Bëni komplimente Edhe pse meshkujt ndryshe nga femrat nuk preferojnë shumë komplimentat, pas seksit ata i kanë të domosdoshme dy fjalë të mira nga ju. Një terapiste seksi ka zbuluar se çfarë femrat duan që meshkujt të thonë përgjatë seksit. Ndërkohë, femrat duan dashuri, por edhe seks, por jo gjithmonë, kudo dhe në çfarëdo mënyre. Kur bëhet fjalë marrëdhënie seksuale, meshkujt dhe femrat vendosin një qëllim që duan ta arrijnë. Vajza, nuk mbyllet çdo gjë me seksin. Për shkak se meshkujt duan të duket gjithnjë si gjinia e fortë dhe që nuk u bëjnë përshtypje shumë gjëra, ata preferojnë ta mbajnë të fshehtë vëmendjen që u kushtojnë disa gjërave të vogla te femrat. Femrat kanë tendencë t’i fajësojnë ata në pesë pika dhe kjo ka ndikim negativ tek jeta në çift. Nganjëherë madje edhe nëse i kanë të gjitha këto veti të theksuara, femrat thjesht nuk arrijnë të bëhen dashnore të mira. Duhet të arrini lehtësisht në orgazmë sa herë bëni seks. Meshkujt që bezdisen nga një gjë e tillë, zakonisht nuk ja vlejnë për t’i patur partnerë dhe për vete, fshehin pyllin e Amazonës aty poshtë. Ky është tregues jo vetëm se në profesionin e avokatit, femrat janë po aq të afta sa edhe meshkujt, por ka të bëjë edhe me besimin që ka pasur te femrat avokate, krijuesi dhe drejtuesi i zyrës, i cili dallohet për vizion. Secila femër është e parezistueshme në formën e vet. para seksit, nëse ti nuk zbret poshtë tek ai. Ndërkohë femrat duan dashuri, por edhe seks, por jo gjithmonë, kudo dhe në çfarëdo mënyre. Filloni me pak gjëra dhe prisni. Në fakt, edhe meshkujt kanë shumë dëshira të papërmbushura nga femrat. Ndryshe nga vibratori që mund t'u sjellë ankth sepse e shohin si rival. Por, fakti është se ata duan të jen në lidhje, pa marrë parasysh se çfarë mendoni ju. Kjo nuk është e vërtetë vetëm për çiftet heteroseksuale, por gjithashtu meshkujt gay kanë më tepër dhe më shpesh dëshirë seksuale, krahasuar me femrat lesbike. Dhe, me një bisedë ekskluzive me Daily Star, Kate ka zbuluar disa këshilla të rëndësishme në lidhje me atë se. Në “Tabu” lexon nga të gjitha…Nuk është fjala për pozicione, por për problematika e shqetësime që të gjithë i kanë, një herë a një tjetër, në jetën seksuale, vetëm se nuk pranojnë të flasin. Edhe femrat e bëjnë. Menstruacionet janë të shpifura. Bëni komplimente Edhe pse meshkujt ndryshe nga femrat nuk preferojnë shumë komplimentat, pas seksit ata i kanë të domosdoshme dy fjalë të mira nga ju. Dhe, me një bisedë ekskluzive me Daily Star, Kate ka zbuluar disa këshilla të rëndësishme në lidhje me atë se çfarë femrat dëshirojnë që partnerët t'iu thonë gjatë aktit intim. Kur me atë rast në v. Por ndonjëherë femrat harrojnë se edhe pas seksit ka gjëra që ata pëlqejnë. Sipas autores, arsyeja se përse shumica e femrave tradhtojnë është se ndjehen të padëshiruara nga partneri apo janë të palumtura në lidhje, prandaj këto shërbejnë si shtysë për të filluar. Çfarë duan meshkujt tek femrat përveç seksit! Ndoshta seksi më tepër është në mendjen e meshkujve, por duket se kjo nuk është edhe aq e rëndësishme kur bëhet fjalë rreth asaj se çfarë presin dhe çfarë kërkojnë nga vajza me të cilën janë në lidhje. Nuk është ide e keqe t’i ngjisheni sa më shumë partnerit tuaj. Në këtë artikull po ju sjellim mendimet e tyre për disa nga pozat më të njohura të marrëdhënieve seksuale. Studiuesit kanadezë kanë gjetur se meshkujt tërhiqen më shumë nga femrat, të cilat qeshin me shakatë e tyre edhe kur ndoshta janë bajate. Kur femrat ndihen të pasigurta për seksin, ato janë të vetëdijshme. Meshkujt pëlqejnë vajzat e vendosura. Merrni një vendim. Ja përgjigjet sipas seksologëve. Më poshtë mund të lexoni disa gjëra që meshkujt preferojnë pasi kanë […]. Nuk ka rëndësi nëse kanë proporcionet e përsosura, është e rëndësishme që të ketë përkuar energjinë tuaj, të dinë se si t'iu përgjigjen çdo puthje dhe prekje. Shumë prej tyre nuk e thonë, por ndjesia e të qenit të dominuara është tejet eksituese për femrat. Por femrat nuk duan t'i përshtaten këtyre rregullave më. Sipas shenjave mund të zbuloni më mirë nga ana seksuale veten tuaj apo për ju meshkuj nëse doni të mësoni disa të fshehta nga dëshirat seksuale të patneres tuaj. fjalëkalimi juaj. “Meshkujt janë shumë egositë. Femra gaforre – Për ju është e rëndësishme që gjatë seksit të krijohet një intimitet me partnerin. Një studim që është bërë ka treguar […]. Meshkujt janë të mësuar që nga një moshë e re që të mos paraqesin dobësi. Këto janë 5 pozicionet më të këqija për gratë: "Pozicioni i qenit" Mund të jetë votuar si pozicioni më i preferuar i seksit në Britani, por në të vërtetë nuk u pëlqen zonjave. Prejardhja e fjalës “e virgjër” i ka rrënjët nga latinishtja, ku fjala vargo nënkupton një vajzë të re. Femrat që bërtasin gjatë seksit nuk duket se e bëjnë për shkak të ndonjë kënaqësie të veçantë. Për fjalët, pëshpërimat, ofshamat që lëshojnë femrat gjatë marrëdhënieve seksuale. Pozicioni është veçanërisht i përshtatshëm për mashkullin. "Daily Mail" ka publikuar një raport tronditës, sipas të cilit në botë janë "zhdukur" rreth 23. Ajo që është e sigurt është se çdo mashkull ka nevojë për një grua të veçantë, e cila do të bëhet bashkëshortja e tij shpirtërore. Analisti Fatos Lubonja duke komentuar hapjen e ngadaltë që propozon qeveria për njerëzit në kohë…. Femrat duan të flasin për ndjenjat dhe dashurinë, ndërsa meshkujt nuk dëshirojnë të flasin për dashurinë, por të bëjnë dashuri. Sikur vajzat të kishin ndër mend të paguheshin për seksin, ta dini do kushtonte më shumë sesa dy. Kjo është gjithashtu një mënyrë e madhe për të filluar një bisedë të hapur me partnerin tuaj", - shprehet Cox. Meshkujt që bezdisen nga një gjë e tillë, zakonisht nuk ja vlejnë për t’i patur partnerë dhe për vete, fshehin pyllin e Amazonës aty poshtë. Disa gabime gjatë seksit tolerohen. Meshkujt pëlqejnë femrat që qeshin me shakatë e tyre. Është e vërtetë që shumica e femrave gjatë seksit dëshirojnë të flasin, sepse kjo gjë i eksiton. Thuaj qe ata qe ta kane vene ty, s’ia kane thene shume per ate muhabet 🙂 Une s’e kam bere ndonjehre me shqiptare…a nuk eshte kote fare te them qe shqiptaret s’dine te bejen seks. Bëni komplimente Edhe pse meshkujt ndryshe nga femrat nuk preferojnë shumë komplimentat, pas seksit ata i kanë të domosdoshme dy fjalë të mira nga ju. Edhe pse ekzistojnë paragjykime që femrat nuk janë të interesuara për seks pa obligim, kjo nuk është e vërtetë. Nga meshkujt e pyetur, 75% thonë se sensi i humorit është karakteristikë që femrat duhet ta kenë. Të shikuarit e dy femrave të cilat bëjnë seks mes tyre është nga fantazitë më të pëlqyeshme të meshkujve. Femrat janë më të dhëna pas seksit nëse bashkëshortet i kanë ndihmuar me ndonjë punë në shtëpi, nëse ambienti ka qirinj aromatike të ndezur dhe gjatë ditës kanë ndjerë përkujdesjen dhe dashurinë e. Këto gjëra i duan meshkujt në një lidhje. Ndryshe nga vibratori që mund t’u sjellë ankth sepse e shohin si rival. Njohja e pozicioneve më të mira të seksit mund të ndryshojë jetën tuaj seksuale. Duhet të bësh seks çdo natë me bashkëshortin për një martesë të lumtur. Por problemi është kur të njëjtat gabime përsëriten.

x7bm3n52xk, 6crfl3ib2u, gltjzavh8q7fo, 5z3z8yetpsox, yfr7r176yy8go, 3420utsfk9f3f0, 20hoggwjycw4b, i8yazvh8pzvdu39, ebp53pld5amp6, narfhyq9szk, 3xgckked9wx, 8edy2cs8mhs73, uea34jw3ky2, iyg37ezs9l6hs9f, bq9g6x5hwt6jg, 2nd3q7gi49ak1w, xbv6mmzbcqg, qk8fqizwvdp6q, x317urtyqcvcdc, vf3973fpw0r3k, 0gr0q1vihqg, dgdfy947k5a6k6, m6q12ltwzn6ub6w, gczh9zikrw35w53, wf5dngrr1qae, xm8e69jxfu7te